Është shënuar sot në Tërnoc 22 vjetori i rënies së dëshmorit Besim Faiku

Deputeti popullor z.Shaip Kamberi , Kryetari i bashkësis lokale të fshatit Tërnoc z.Mustaf Alishani, Kryetari i KKSH-ës z.Ragmi Mustafi si dhe përfaqësues të tjerë të  PVD-ës, kanë vendosur buqeta lulesh tek pllaka përkujtimore në vendin e dëshmorit të  UÇPMB-së Besim Faiku nga Tërnoci.

Është vlerësuar lartë kontributi i dëshmorit Besim Faiku për çështjen kombëtare dhe të dëshmorëve të tjerë të rënë në luftën kundër padrejtësive që përjetonin shqiptarët e Luginës së Preshevës në atë kohë.

 

Më shumë artikuj të ngjashëm
Më shumë nga Wikiliks
Shfaq më shumë në Lajme