Në kuadër të çerekfinales së Kupës së Italisë do të zhvillohet super-dueli në mes Interit dhe Milanit, Ndeshja në San Siro fillon në orën 20:45.

Kjo ndeshje pritet të jetë shumë interesante, pasi të dyat skuadrat kanë treguar formë të mirë në Serie A.

Skuadrat e Milanit kanë përfunduar të parat në pjesën dimërore të kampionatit.

Kalimi në gjysmëfinale përpos që është sukses në rrugën për ta fituar kupën mund të ketë ndikim edhe në ecurinë në kampionat.

Formacionet e mundshme:

Inter : Handanovic; Skriniar, De Vrij, Kolarov; Darmian, Barella, Brozovic, Vidal, Perisic; Lukaku, Sanchez

Milan: Tatarusanu; Dalot, Kjaer, Romagnoli, Hernandez; Meite, Kessie; Saelemaekers, Brahim Diaz, Leao; Ibrahimovic

Më shumë artikuj të ngjashëm
Më shumë nga Wikiliks
Shfaq më shumë në Sport