Të shtëna me armë në Gjilan, një person dyshohet se është vrarë.

Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i Policisë për rajonin e Pejës, Ismet Hashani, derisa ka njoftuar se i ndjeri ishte nga Bujanoci.

Ju njoftojmë se rreth ores 19:45 te dates sotme ka pasur te shtena me armë zjarri në Gjilan – te parku qytetit në një kafiteri. Personi mashkull I moshes 50 vjeqare dyshohet se eshte nga Bujanovci ka qene duke pire kafe ne kafiteri dhe aty kane ardhur dy persona kane shtene me armë zjarri dhe kane ikur n këmbë drejtim te stacionit të autobusëve”, njoftoi Hashani

Para pak minutave ka pasur të shtëna me armë në qender të qytetit në Gjilan.
Dyshohet se në vend ka mbetur një person i vrarë, raportojne mediat lokale.

Vrasja dyshohet se ka ndodhur në një kafiteri afër parkut të qytetit ku shihen edhe forca të shumta policore.

Më shumë artikuj të ngjashëm
Më shumë nga Wikiliks
Shfaq më shumë në Lajme