Faqja Kryesore Botë Shpërthim i madh në një restorant në Turqi, së paku 7 të vdekur

Shpërthim i madh në një restorant në Turqi, së paku 7 të vdekur

1 Min e Lexuar
0
0
12

Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën dhe katër janë plagosur në shpërthimin që ka ndodhur në një restorant në provincën turke Aydın.Guvernatori i provincës jugperëndimore të Türkiye-s, Huseyin Aksoy, tha se shpërthimi ndodhi në një restorant në rrethin Nazıllı.

Sipas tij, në mesin e të plagosurve, një person ka pësuar lëndime të rënda trupore.

Aksoy tha për AA se sipas të dhënave paraprake shpërthimi ka ndodhur me rastin e ndërrimit të një bombole gazi.
Më shumë artikuj të ngjashëm
Më shumë nga Wikiliks
Shfaq më shumë në Botë