Faqja Kryesore Argëtim Stil & Trend Ja pse duhet konsumuar manaferra në vjeshtë

Ja pse duhet konsumuar manaferra në vjeshtë

1 Min e Lexuar
0
0
490

Manaferrat janë fruti që ne të gjithë e konsumojmë në periudhën e fundit të verës dhe fillimit të vjeshtës, atëherë dhe kur bëhet.

Përtej shijes së mrekullueshme që ka, përfitimet e këtij fruti të vogël janë të mëdha.

Më poshtë ju tregojmë disa nga arsyet kryesore pse duhet të hani sa më shumë manaferra në vjeshtë.

Janë të pasura me vitaminë C

Kanë shumë fibra

Burim i mirë i vitaminës K

Janë të pasura me magnez

Përmirësojnë shëndetin mendor

Ndihmon në përmirësimin e shëndetit të gojës

Përveçse mund t’i hani si fruta, ju mund t’i shijoni me kos, smoothies apo në sallata./dritare.net

Më shumë artikuj të ngjashëm
Më shumë nga Wikiliks
Shfaq më shumë në Stil & Trend