Mbrëmja e së martes do të jetë e zjarrtë në “Allianz Arena”.

Ky vend do të jetë “fushëbeteja” e përballjes mes dy gjigandëve të futbollit evropian, Bayern Munchen dhe Real Madrid.

Kjo ndeshje do të jetë e vlefshme për gjysmëfinalen e parë në Champions League.

Loja pritet të nisë në ora 21:00.

Fituesi i mundshëm, do të bënte një hap tejet të rëndësishëm drejt finales.

Ndeshja e kthimit zhvillohet pas tetë ditësh, më 8 maj në “Santiago Bernabeu”.

Sipas statistikave të dy skuadrat janë përballur gjithsejt 26 herë në garat evropiane.

Bayern Munchen i ka 11 fitore, Reali 12 dhe tre ndeshje kanë përfunduar me barazim.

Më shumë artikuj të ngjashëm
Më shumë nga Wikiliks
Shfaq më shumë në Sport