KF Tërnoci ngjitet per here te pare ne Ligen e 4 te Serbise, rajoni i Nishit.

Dueli per vendin e pare ishte mjaft i ashper me skuadren tjeter shqiptare KF Lugina Presheve, e cila mbeti ne vendin e dyte dhe do te konkurroj serish vitin tjeter per tu ngjitur ne Ligen e 4.

KF Tërnoci dhe KF Lugina jane te vetmet skuadrat shqiptare ne Serbi.

KF Tërnoci eshte ekip nga fshati me te njejtin emer prane qytetit te Bujanocit. Disa futbollist qe i kane nisur hapat e pare te tyre tek ky klub jane Arbnor Fejzullahu dhe vellezrit Shqiprim Taipi e Gjelbrim Taipi.

Më shumë artikuj të ngjashëm
Më shumë nga Wikiliks
Shfaq më shumë në Sport