Faqja Kryesore Argëtim Stil & Trend Të shtunën dhe të dielën do të humbni 3 kilogramë, nëse e aplikoni këtë meny

Të shtunën dhe të dielën do të humbni 3 kilogramë, nëse e aplikoni këtë meny

1 Min e Lexuar
0
0
132

Është krejt e mundur që peshën tuaj ta lehtësoni për tre kilogramë për vetëm dy ditë. Vikend dieta është plan i ushqimit që ju ndihmon që gjatë të shtunës dhe të dielës të humbni së paku tre kilogramë.

E SHTUNE:

Kafjalli: Sandviç nga buka e thekur me lyerje djathi, kafe ose çaj (pa sheqer). Dreka: Shujtë me sallatë: gjysmë patate, 1 panxhar, gjysmë koke qepë, pak mustardë dhe piper, kripë dhe erëza. Zieni pataten dhe panxharin, i preni në enë, shtoni qepën dhe erëzat. Darka: 100 gr peshk të pjekur në furrë dhe 200 ml kefir ose jogurt.

E DIEL:

Kafjalli: 1 gotë çaj pa sheqer, 2 kekë të mëdhenj. Dreka: Shujta me sallatë. Për dy persona, nevojiten: 2 patate të ziera, gjysmë koke lakër, 1 gotë misër të ëmbël, gjysmë lugë vaj ulliri. Zieni pataten dhe misrin, shtoni lakrën e prerë. Shtoni vajin e ullirit dhe erëzoni sipas dëshirës. Darka: 100 gramë gjoks pule, 1vezë të zier dhe domate, 200 ml kefir ose jogurt.

Më shumë artikuj të ngjashëm
Më shumë nga Wikiliks
Shfaq më shumë në Stil & Trend