Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz, ka arritur në Kosovë ku do të qëndrojë për vizitë zyrtare.

Ai në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” është duke u pritur nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, njofton Klankosova.tv.

Scholz do të takohet vetëm me kryeministrin Kurti teksa më pas do të kenë konferencë të përbashkët për media.

Më shumë artikuj të ngjashëm
Më shumë nga Wikiliks
Shfaq më shumë në Lajme