Kryeministri spanjoll Pedro Sabchez ka mbërritur në Shqipëri, ku është pritur me ceremoni zyrtare nga kryeministri Edi Rama.

Vizita e Sanchez në Shqipërinë po bëhet në kuadër të një vizite në Ballkanin Perëndimor.

Më herët ai ka vizituar Serbinë, Malin e Zi, Bosnje Hercegovinën dhe Maqedoninë e Veriut.

Në orën 11:00 ai pritet të mbajë gjithashtu një konferencë të përbashkët me kryeministrin Rama në ambientet e Kryeministrisë.

 

Më shumë artikuj të ngjashëm
Më shumë nga Wikiliks
Shfaq më shumë në Lajme