Faqja Kryesore Botë Arrestohet sulmuesi, detaje të tjera rreth sulmit me hark dhe shigjetë – me disa të vdekur – në Norvegji

Arrestohet sulmuesi, detaje të tjera rreth sulmit me hark dhe shigjetë – me disa të vdekur – në Norvegji

2 Min e Lexuar
0
0
27

Policia arrestoi të dyshuarin, motivet e të cilit ishin fillimisht të paqarta.

Ishte shumë herët për të thënë nëse akti ishte i motivuar nga terrorizmi, sipas policisë.

Policia tha se i dyshuari ishte dërguar në një stacion policie në qytetin e afërt të Drammen, por nuk dha detaje të tjera rreth burrit.

Stacioni TV2 raportoi se burri kishte gjithashtu një thikë dhe armë të tjera.

Kështu shkruajnë mediat e huaja, duke dhënë detaje rreth një sulmi nga i cili raportohet se ka disa të vdekur në Norvegji, përcjell Telegrafi.

Siç ishte raportuar më herët, disa njerëz janë vrarë dhe të tjerë janë plagosur në Norvegji pasi një burrë përdori një hark dhe shigjetë për t’i sulmuar ata.

Sulmi ka ndodhur të mërkurën vonë në qytetin Kongsberg, 80km në jug-perëndim të kryeqytetit, Oslo, tha një zëdhënës i policisë.

Mediat lokale raportuan një operacion të madh të reagimit emergjent në qytet, duke përfshirë policinë e armatosur, dy helikopterë dhe më shumë se dhjetë ambulanca.

Më shumë artikuj të ngjashëm
Më shumë nga Wikiliks
Shfaq më shumë në Botë