Faqja Kryesore Teknologji Galaxy S11 + mund të përdorë një sensor të kamerës 108MP

Galaxy S11 + mund të përdorë një sensor të kamerës 108MP

2 Min e Lexuar
0
0
273

Informacione të reja sugjerojnë që Samsung Galaxy S11 + do të përdorë një sensor të madh kamerash 1/1.3-inç 108MP, njofton Ice Universe.

Përveç 108 milionë pikselëve, sensori në vetvete është fizikisht më i madh se sensorët tradicionalë të kamerës në telefona.

Për krahasim, Galaxy S10 vjen me një aparat 1/2.55-inç 12MP, ndërsa Huawei Mate 30 Pro ka një sensor 1/1.7-inç 40MP.

Kjo do të thotë që kamera kryesore në telefonin Galaxy S11 + mund të jetë dukshëm më e madhe sesa ajo që Huawei përdor në telefonat e saj.

Ky nuk do të jetë i njëjti sensor 108MP ISOCELL Bright HM Samsung i zhvilluar në bashkëpunim me Xiaomi.

Në vend të kësaj, gjigandi i Koresë së Jugut planifikon të përdorë një “sensor ekskluziv me porosi”, i cili ofron cilësi superiore të imazhit në krahasim me sensorin 108MP që kemi parë tashmë në disa telefona Xiaomi. Ky sensor gjithashtu do të jetë më i shtrenjtë se sensori 108MP Bright HMX.

Galaxy S11 + pritet të ketë një sistem me pesë kamera në pjesën e pasme, dhe përveç sensorit kryesor 108MP, do të ketë një sensor me kënd të ultra të gjerë, një kamerë telefoto 5x dhe një ndarës ToF.

Më shumë artikuj të ngjashëm
Më shumë nga Wikiliks
Shfaq më shumë në Teknologji