Faqja Kryesore Botë Shpërthim i fuqishëm në Slloveni

Shpërthim i fuqishëm në Slloveni

1 Min e Lexuar
0
0
3

Një shpërthim ka ndodhur mëngjesin e sotëm në fabrikën kimike Melamin d.d, në qendër të Koçevjes, një qyteti në jug të Sllovenisë.

Sipas të dhënave të fundit nga autoritetet shtetërore sllovene, më shumë se dhjetë persona kanë mbetur të lënduar, ndërsa një person ka pësuar djegie të shkallës së lartë.

Policia u ka bërë thirrje banorëve përreth që të mbyllin dritaret dhe të mos dalin jashtë. Tymi i dendur vazhdon të rri pezull mbi qytet, shkruan N1 Slovenia, transmeton Paparaci.

Sipas Policisë së Sllovenisë, shpërthimi ka ndodhur në orën 8.35 të mëngjesit.

Më shumë artikuj të ngjashëm
Më shumë nga Wikiliks
Shfaq më shumë në Botë