Faqja Kryesore Kronika e Zezë Plagosët me armë zjarri funksionari i BDI-së në Shkup

Plagosët me armë zjarri funksionari i BDI-së në Shkup

1 Min e Lexuar
0
0
407

Një incident i armatosur ka ndodhur mbrëm në Çair të Shkupit, ku nga të shtënat me armë zjarri afër marketit Prine, i plagosur ka mbetur një funksionar i BDI-së.

Bëhet fjalë për Valon Belën, aktualisht drejtor ekonomik në Kliniken e Shkupit nga radhët e BDI-se.

Policia ka dalë me informacionin e parë jozyrtar për incidentin në të cilin mbeti i plagosur drejtori i Klinikës së gjinekologjisë, Valon Bela.

Në këtë informacion përmenden tre persona me iniciale, për të cilët thuhet se kanë qenë bashkë me atentatorin, për të cilin nuk jepen detaje.

“Dje në ora 17 e 45 është denoncuar se në rrugën ‘Llazo Terpkovski’ është gjuajtur V.B. (40) nga Shkupi në këmbën e djathtë i plagosur nën gju. Ndaj tij ka shtënë një person i cili ka qenë bashkë me E.H., E.A. dhe R.N., ndërsa V. Bela është transferuar në spitalin e qytetit”, njoftuan nga policia

Më shumë artikuj të ngjashëm
Më shumë nga Wikiliks
Shfaq më shumë në Kronika e Zezë