Faqja Kryesore Kronika e Zezë TRI RASTE TË DHUNËS NDAJ GRAVE BRENDA 24 ORËVE

TRI RASTE TË DHUNËS NDAJ GRAVE BRENDA 24 ORËVE

1 Min e Lexuar
0
0
209

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e Prishtinës tri gra janë rrahur nga burrat e tyre.

Polica e Kosovës ka njoftuat e tyre.ar se rasti i parë i dhunës ka ndodhur në Fushë Kosovë, ku bashkëshorti ka sulmuar gruan e tij shtatzënë të cilën në mesnatë e ka dëbuar nga shtëpia.

Gruaja ka pranuar tretman mjekësor si pasojë e sulmit.

Magazina.com
Reklamë – Magazina.com – Shit / blerje falas!! Vizito tani.

Rasti tjetër sipas policisë ka ndodhur pasditen e 28 gushtit, në Prishtinë ku burri e ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Gruaja ka pësuar lëndime trupore dhe e njëjta ka pranuar tretman mjekësor. Kurse i dyshuari me urdhër të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Rasti i tretë i dhunës ndaj gruas ka ndodhur mbrëmjen e 29 gushtit. Sipas policisë viktima nuk ka pranuar tretman mjekësor, kurse i dyshuari gjendet në arrati.

Më shumë artikuj të ngjashëm
Më shumë nga Wikiliks
Shfaq më shumë në Kronika e Zezë